Awangarda w modzie. Jak zaskoczyć swoim wyglądem?

Dążenie do odnalezienie siebie.

W okresie dojrzewania pojawia się potrzeba zaznaczenia swojej odrębności. Młody człowiek pragnie wyrazić siebie na różne sposoby. Poprzez sztukę, pasję lub swój wygląd. Budowanie swojego wizerunku odnosi się do kształtowania swojej tożsamości. Młody człowiek staje przed wyborem – kim chciałby zostać? Towarzyszą mu pytania – kim jestem? Co chwiałbym robić? Nie są to łatwe pytania, a odpowiedzi mogą okazać się jeszcze trudniejsze.

 

Dlaczego niektórzy lubią się wyróżniać? Oryginalny wizerunek modowy.

Oryginalny wygląd nas wyodrębnia od reszty społeczeństwa. Niektórzy nie chcą być identyfikowani z większością, dlatego stawiają na kreatywny wizerunek. Zaznaczenie, że jest się kimś innym daje możliwość pokazania swojego własnego „ja.” Niektórym jest to potrzebne w poszukiwaniu swojej drogi życiowej.

 

To ja i mój styl. O poszukiwaniu swojej drogi.

Większość młodych ludzi eksperymentuje ze swoim wyglądem. Szukają swojego stylu. W tym poszukiwaniu czasem są nierozumiani przez najbliższe otoczenie oraz przez resztę społeczeństwa. Mają ogromną potrzeba bycia jakimś. Nie chcą być bezbarwną jednostką tworzącą szarą masę. Dlatego zakładają awangardowe stroje. Często są to stroje charakterystyczne dla określonych subkultur. Nim odnajdą to, co ich określa muszą troszkę popróbować.

Barwne ptaki, czyli moda w wydaniu nastolatków.

Jaskrawe kolory, wzorzyste rajstopy, oryginalne legginsy – to tylko niektóre elementy wystroju zbuntowanych nastolatków. Czasem może się zdawać, że się przebierają niż ubierają. Jednak to, co w tym wszystkim jest najistotniejsze to fakt, iż z nastoletniego buntu się wyrasta. Zbuntowane, kolorowe ptaki zrzucają swe barwne piórka i stają się paniami w klasycznych sukienkach, pończochach i żakietach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *