Krótka historia pończoch.

Jak to się zaczęło? Początki nylonowych pończoch.

Pończochy nylonowe niebawem obchodzić będą osiemdziesiąte urodziny. To był prawdziwy przełom w historii mody. Gdy tylko świat o nich usłyszał zyskały znamiona luksusu i elegancji. Kobiety, które wdziewały je na swe nogi uznawane były za ekskluzywne. Charakterystyczną cechą pończoch nylonowych jest szew biegnący przez długość pończoch. To on świadczył o wyjątkowości tego produktu. Ponadto pończochy posiadały tak zwaną manszetę, czyli grubszą część nylonu, do którego dopinano pas.

 

Pończochy nylonowe – piękno ma długą historię.

Okazuje się, że to co pierwotne i tworzone z wyjątkową pieczołowitością, zostało zastąpione przez to, co można uzyskać znacznie taniej i szybciej. Ze względów ekonomicznych, pończochy nylonowe musiały ustąpić tym, które produkuje się z mniejszym nakładem finansowym. Na świecie pozostały jedynie nieliczne firmy, które oddane elegancji i klasyce pończoch nylonowych produkują je do dziś w sposób taki sam, jak to miało miejsce prawie wiek temu.

Wierni tradycji – pończochy nylonowe dzisiaj.

Obecnie pończochy nylonowe są produktem niszowym. Bardziej dostępne i powszechne są te, które są produkowane na masową skalę. Jednak wciąż nylon oznacza pewne wyrafinowanie, którego pożądają niektóre kobiety. Na szczęście nie wygasł całkowicie. I pończochy, które kiedyś zawojowały świat nadal cieszą się uznaniem. Współczesne amatorki pończoch nylonowych to zazwyczaj fanki stylu vintage.

Nic nie może wiecznie trwać. Zmian nie da się powstrzymać.

Mimo, iż nadal są dostępne nylonowe pończochy w sprzedaży, zostały nieco zmienione. Dużą zaletą jest to, że nadal są produkowane na tych samych maszynach, to i tak ich fason jest nieco inny. Chodzi tu głównie o kultowy szew. Dziś jest naszywany na pończochę. Kiedyś powstawał poprzez zszycie dwóch kawałków nylonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *